1904 yılında kurulmuş bir İsviçre şirketi olan Hermes firması, 1932 yılından beri dünyada ilk tatlandırıcı markalarından biri olan Hermesetas markası altında tatlandırıcı ürünleri üretmektedir. Bugün, Hermesetas özellikle İngiltere, İskandinavya ve Güney Avrupa'da öncü bir konuma sahip, dünya çapında 100'den fazla ülkede ve çok satılan popüler bir tatlandırıcı markasıdır.

Hermes Firması, dünyada masa üstü tatlandırıcıların en büyük üreticilerinden biri olarak, sadece üst sınıf ürünler üretecek bilgi ve deneyimin yanı sıra aynı zamanda üretimde de yüksek standartlara sahiptir. Hermesetas tatlandırıcılar, İsviçre'nin güneybatısında yer alan Valais vadisinde, Sanora fabrikasında üretilmektedir. Hermes firması üretim sürecinde en yüksek düzeyde kalite kontrolüne ve hijyene tüm yönleriyle dikkat etmenin yanı sıra hammadde saflığı ve etkinliğine de büyük önem vermektedir.

1966 yılından itibaren Türk ilaç sektörü içerisinde yer alan Sifar İlaçları, kurulduğu ilk günden itibaren kaliteye öncelik vermekte ve 1993 yılından itibaren de Türk Halkı'na İsviçre'den ithal ettiği Hermesetas markası altında tatlandırıcı ürünleri sunmaktadır. 20 yıldır tanıdığınız Hermesetas'ın, Klasik tatlandırıcı ürünlerinin yanı sıra en yeni tatlandırıcısı Hermesetas Sucrasweet 2012 Mayıs ayı itibariyle Türkiye'de satışa sunulmuştur.